7 הרגלי אכילה בריאים שכדאי לאמץ בחיים עמוסים

אתם בוודאי מכירים את זה…יום ראשון, קמים מלאי מוטיביציה וכוונות טובות לתחילת שבוע. מחליטים שמהיום. זהו. מקפידים על הרגלי אכילה בריאים גם בחיים העמוסים. אבל אז, שיחות טלפון מהעבודה לא מפסיקות להגיע, לחץ, אין זמן ואז למרות הכוונות הטובות, נכנסים ללופ היומי הלחוץ, ומכאן ההמשך ידוע…
במאמר שלפניכם, אנסה לעשות סדר בהרגלי האכילה הקטנים שניתן לבחור לאמצם כדרך חיים ואז… הדרך לחיים יותר בריאים תראה כאפשרית. 
היתרונות העיקריים שאתם יכולים לחוות על ידי מתן תשומת לב להרגלי האכילה במהלך יום העבודה שלכם כוללים:
• שיפור יכולת ההתמקדות והפרודוקטיביות שלכם במהלך היום
• רמות אנרגיה גבוהות
• פחות נפיחות ואי נוחות במערכת העיכול
• ירידה בסיכון לחלות בסוכרת, סרטן ומחלות לב
• פחות ימי מחלה ואובדן ימי עבודה.
והחדשות הטובות הן, שלא צריך לשנות את כל לוח הזמנים שלכם כדי לעשות בחירות מזון בריא! במיוחד בשבילכם ריכזתי, שבעה טיפים שיעזרו לכם לסגל הרגלי אכילה בריאים בימי העבודה העמוסים שלכם:
1. אכילת ארוחת בוקר – היא חשובה ואף קריטית ליום מוצלח. כשאנו מדלגים על ארוחת הבוקר זה יגרום לנו להגיע בשלב מסוים לרמות אנרגיה וסוכר נמוכות, ועלול גרום לנו לאכול יותר סוכרים ואכילת יתר לאורך כל היום.
מה אפשר לעשות שיהיה פתרון לארוחת בוקר מהירה?
ראשית, להחליט שזה חשוב ולהתארגן מראש. כפי שדואגים לארוחת בוקר לילדינו.
שנית, לקום כמה דקות יותר מוקדם על מנת להתארגן מראש עם משהו מהדברים הבאים. עדיף לאכול בבית או אם אין ברירה, דבר ראשון עם ההגעה למקום העבודה. אפשרויות כמו:
• כריך מלחם איכותי עם אבוקדו/ גבינה/ טחינה וירק
• דייסת שיבולת שועל עם מעט קינמון והמתקה
• יוגורט איכותי (עיזים/ כבשים/ סויה) + מוזלי ופרי.

2. חטיפים בריאים במגירה או בתיק העבודה שלך
אם אתם מגיעים לארוחת הצהרים או הערב שלכם “מעולפים” מרעב, סביר להניח שעשיתם הפסקה ארוכה מדי בין הארוחות. אנשים רבים מתלוננים על אכילת יתר בארוחת בערב, או על חוסר שליטה סביב אוכל מרגע ההגעה הביתה. הסיבה יכולה להיות נעוצה בכך שהם אינם אוכלים מספיק ומאוזן לאורך היום כדי להזין את גופם, ואז בערב מגיעה ההתנפלות.
מה אפשר לעשות במנות הביניים?
לדאוג שיהיה איתכם בתיק או במגירה משהו מהדברים הבאים:
• שקית עם 10 שקדים/ אגוזים טבעיים וכף חמוציות ברכז תפוחים או פרי מועדף אחר
• פרי טרי/ חטיף אנרגיה טבעי איכותי
• ירקות (יש היום פלפלים מיני/ מלפפונים מיני, ואפילו קופסאות ירקות קטנים שטופים)
• שקית של גזר גמדי (יש לקנות במרכולים שקיות מוכנות ושטופות)
כל אחד מהנ”ל יעזור להימנע מנשנוש חטיפים וממתקים אחרים במקום העבודה.
3. בקבוק מים על ידכם כל הזמן!
פעמים רבות אנו חושבים שאנו רעבים אך למעשה אנו צמאים. מנגנון הצמא שלנו מנוון, וככל שנתרגל לשתות יותר, נחזיר לנו את האיזון והתחושות הנכונות בעניין. פתחו את היום עם 1-2 כוסות מים. כן עוד לפני הקפה…
מה עוד אפשר לעשות בעניין שתיה?
הניחו בקבוק או קנקן מים על ידכם ודאגו לשתות ממנו לאורך היום.
כמה? עוד 1-2 ליטר מים לפחות. (אנו אמורים לשתות 3 אחוז מים ממשקל הגוף שלנו)
כדאי לזכור! שותים יותר… אוכלים פחות! תבדקו אותי… זה עובד!!! בנוסף, זה יחייב אתכם לקום וללכת לשירותים בתדירות גבוהה יותר. מה שיפחית ישיבה ממושכת ויגביר הליכה.

4. הפסקה… לארוחת הצהרים…
אנשים רבים עובדים תוך כדי אכילת ארוחת הצהרים שלהם, הן מאילוצי זמן כדי להספיק לצאת מוקדם מהעבודה, והן מהרגל לקוי של “לא לפספס דברים בעבודה”.
אם זה מוכר לכם… הגיע הזמן לעצור את הטירוף! מגיעה לכם הפסקת צהרים. יש לכם זמן להפסקת צהרים על פי חוק. זה לא אומר שצריך לצאת לשעתיים למסעדה. אבל ההפוגה כאן חשובה!
מה אפשר לעשות?
גם אם אינכם נוהגים לעשות הפסקת צהרים לאכילה. קומו וצאו החוצה ל10 דקות להתאוורר. קחו כמה נשימות לפני תחילת האכילה ואז אכלו במצב רגוע עם לעיסות רבות כדי לעכל את האוכל בצורה המיטבית ביותר. ארוחה רגועה בין אם היא מאוכל ביתי או אוכל שקניתם בעבודה, תספק אנרגיה טובה יותר להמשך היום שלכם.

5. חפשו מסעדות בריאות מסביב למקום העבודה שלך
אם אתם רגילים ללכת לאותן מסעדות שוב ושוב לארוחת הצהרים, המלצתי לעשות חיפוש מקומי או בגוגל, כדי למצוא כמה אפשרויות יותר בריאות. כיום גם במסעדות של מזון מהיר ניתן למצוא אפשרויות בריאות יותר בתפריט.
מה אפשר לעשות? זכרו! הכל עניין של בחירה נכונה! לבחור לשתות מים במקום משקה מתוק או לבחור סלט כתוספת במקום צ’יפס, אינה גוזלת יותר זמן. אבל הרווח הוא נטו שלכם!

6. בחרו להתחייב לבישול ביתי 2-3 בשבוע או שכירת שירות מבשלת/ משלוח ארוחה בריאה
בסוף יום עבודה עמוס, זה ממש מאתגר לגייס את כוח המוח והגוף מה לבשל לארוחת ערב.
מה אפשר לעשות?
השקיעו 15 דקות בסוף השבוע כדי לחשוב על 2-3 ארוחות שאתם רוצים להכין במהלך השבוע הוסיפו את זה לרשימת המצרכים ברשימת הקניות שלכם. אם יש את החומרים מוכנים להכנה, סביר להניח שיהיה לכם יותר קל להתארגן על ארוחה מהירה.
גם זה יותר מדי עבורכם?
עשו מחקר שוק קטן. היום בעידן הרשתות החברתיות זה קל במיוחד וחפשו מבשלת שתגיע להכין אוכל ביתי וטעים בביתכם או מצאו כזו שתקנו ממנה אוכל כזה למספר ימים בשבוע. וכמובן שתמיד קיימת האפשרות לחפש מסעדות המתמחות באוכל בריא ולהזמין מהם.

7. הביאו שאריות מארוחת הערב לארוחת הצהרים בעבודה
בכל פעם שאם מבשלים ארוחת ערב בבית, הקפידו להכפיל את המתכון, כך שיישאר לכם מספיק עבור שאריות.
מה אפשר לעשות?
לאחר שסיימתם לאכול ארוחת ערב, ארזו את השאריות בכלי שניתן לחימום לעבודה ללא הכנה נוספת למחרת. כך גם חסכתם זמן להכנת ארוחת צהרים במקום העבודה.

הגעתם עד כאן? קבלו טיפ נוסף!
הוסיפו פעילות לחיים שלכם. עמוסים מדי בשביל לעשות פעילות גופנית יזומה? אין בעיה, עשו את זה “על הדרך” עלו במדרגות במקום מעלית, החנו רחוק ולכו ברגל, נסו להיות פעילים כמה שיותר ביום שלכם. מחקרים הוכיחו שאנשים פעילים, סובלים פחות מהשמנה ומחלות בגיל השלישי.
לסיכום, יתכן שזה נשמע לכם קשה מדי ליישום ולכן ניתן להתחיל בבחירה אחת או שתיים ממה שהוצע כאן ולאחר שתגלו שזה אפשרי, בחרו להוסיף הרגל נוסף. עדיף לנקוט בגישת צעדים קטנים שמתאימים לכם מבלי לבצע שינוים רבים מדי בבת אחת. בהצלחה ובריאות טובה!

זקוקים לעזרה באימוץ הרגלים בריאים בחיים שלכם? בהתאמת תפריט במקום העבודה ובבית? יש לי ניסיון רב והצלחות רבות בנושא, אשמח לעזור! מוזמנים להתקשר: 09-8665279 | 054-4410511

זה כייף לשתף ...
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest